Neutral Internet eXchange
Neutrální výměna dat, kvalitní a rychlá infrastruktura, efektivní komunikace, to je český peeringový uzel NIX.CZ

AKTUALITY

18.03.2015

Projekt SITELiX končí, přichází NIX.SK, český peeringový uzel představil novinky spojené se vstupem na slovenský trh

Bratislava/Praha, 18. března 2015 – Na začátku ledna oznámilo sdružení NIX.CZ, neutrální propojovací uzel pro Českou republiku, že postupně přebírá slovenský projekt SITELiX, jeden ze dvou propojovacích uzlů působících na Slovensku. Na mezinárodní konferenci Peering Day v Bratislavě dnes představil ředitel NIX.CZ Martin Semrád novinky spojené s tímto uzlem. Patří mezi ně především rozšíření nabídky pro slovenské sítě, nový název NIX.SK a zavedení služby Route Server, která na Slovensku dosud chyběla. Všechny důležité informace najdou nyní zájemci na internetových stránkách www.nix.sk.

Projekt NIX.SK (dosud SITELiX) nadále zůstává neutrálním propojovacím uzlem pro Slovenskou republiku a nebude propojený s českým propojovacím uzlem. Sdružení NIX.CZ jej bude řídit z Prahy, přičemž v Bratislavě bude působit organizační složka a to především z daňových a administrativních důvodů.

“Dnešním dnem končí projekt SITELiX a přichází NIX.SK. Podoba názvu s NIX.CZ není náhodná, rádi bychom, aby název symbolizoval hodnoty a vize, jenž rozvíjíme v České republice více než 18 let. Důležitou novinkou je zavedení služby Route Serverů, která zjednoduší navázání peeringu pro nově vstupující společnosti. Route Servery sítě připojené do slovenských peeringových uzlů dosud využívat nemohly. V nabídce NIX.SK také přibude možnost připojení přes 100G přípojku. Takto velká kapacita nebyla doposud na Slovensku k dispozici,” uvedl dnes Martin Semrád, ředitel sdružení NIX.CZ, které provozuje uzel NIX.SK.

Slovenský trh s internetovým propojováním získal díky vstupu sdružení NIX.CZ silného partnera, jenž má bohaté zkušenosti s přenosem dat mezi internetovými operátory. NIX.CZ si klade za cíl přivést na Slovensko důležité mezinárodní poskytovatele obsahu, kteří působí nejen v České republice, a umožnit tím slovenským sítím lepší propojení s těmito subjekty.

Více informací o projektu NIX.SK je k dispozici na internetové adrese www.nix.sk nebo v tiskové zprávě o vstupu NIX.CZ na slovenský trh. Ta byla publikována v lednu tohoto roku a zájemci ji najdou v Aktualitách na www.nix.cz.