Neutral Internet eXchange
Neutrální výměna dat, kvalitní a rychlá infrastruktura, efektivní komunikace, to je český peeringový uzel NIX.CZ

AKTUALITY

26.05.2017

Sdružení NIX.CZ bude mít nového předsedu představenstva

Na dnešním setkání představenstva sdružení NIX.CZ, neutrálního propojovacího internetového uzlu pro Českou republiku, byl novým předsedou představenstva zvolen Ondřej Filip. Ten se této funkce ujme 1. července kdy nahradí Josefa Chomyna, který byl před 14 dny jmenován do Rady Českého telekomunikačního úřadu. Ondřej Filip není v představenstvu NIX.CZ žádným nováčkem. V tomto řídícím orgánu zasedá nepřetržitě od roku 2002. Představenstvo českého neutrálního propojovacího uzlu bude mít od začátku července čtyři členy - Ondřej Filip, Zbyněk Pospíchal, Jaroslav Střeštík a Milan Švácha.

"Josef Chomyn se nesmazatelně zapsal do historie sdružení NIX.CZ. Jako člen představenstva a jeho předseda vedl sdružení více než 17 let. Také jeho zásluhou je nyní NIX.CZ jedním z nejvýznamnějších evropských propojovacích uzlů. Za to patří Josefu Chomynovi velký dík a uznání. Rád bych Josefu Chomynovi popřál, aby na své úspěšné působení v NIX.CZ navázal i jako člen Rady Českého telekomunikačního úřadu. Mně osobně je velkou ctí, že kormidlo sdružení přebírám právě po Josefu Chomynovi" uvedl Ondřej Filip.

Ondřej Filip vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze (obor Informatika) a University of Pittsburgh - Joseph M. Katz Graduate School of Business (MBA). Během studia na Karlově univerzitě pracoval ve společnosti IPEX, kde později působil jako technický ředitel a člen představenstva. Od roku 2004 je Ondřej Filip výkonným ředitelem sdružení CZ.NIC, správce národní domény .CZ. Vedle výkonu své funkce v CZ.NIC a NIX.CZ působí také v představenstvech oborových mezinárodních organizací Euro-IX (European Internet Exchange Association) a IX-F (Internet eXchange Federation).