Neutral Internet eXchange
Neutrální výměna dat, kvalitní a rychlá infrastruktura, efektivní komunikace, to je český peeringový uzel NIX.CZ

AKTUALITY

13.09.2017

Společnosti CETIN a T-Mobile Czech Republic se staly členy projektu FENIX

Dvě významné telekomunikační společnosti rozšířily v uplynulých dnech řadu členů projektu FENIX – CETIN a T-Mobile Czech Republic. Bezpečnostní projekt, který vznikl na půdě sdružení NIX.CZ, a jehož cílem je v případě DoS útoku umožnit dostupnost internetových služeb v rámci subjektů zapojených do této aktivity, má nyní již 18 členů. Dalšími organizacemi zapojenými do projektu jsou sdružení CZ.NIC a CESNET nebo společnosti Seznam.cz, CETIN či ČD – Telematika.

„Jsme rádi, že se skupina společností, pro které je bezpečnost internetových služeb a jejich dostupnost v jakékoliv situaci, rozrostla o dalšího významného člena,“ říká v tiskové zprávě společnosti T-Mobile ředitel sdružení NIX.CZ, Martin Semrád: „Společnost T-Mobile je provozovatel pevných i mobilních služeb, které využívá velká část českých internetových uživatelů. Díky zapojení do projektu FENIX pokryje společnost T-Mobile významný podíl internetové populace v České republice, pro který bude v případě masivních útoků Internet stále dostupný.“

Projekt FENIX řídí sami jeho členové, kteří mají naprostou autonomii v tom, jak se rozhodují. Projekt je určen společnostem, které poskytují připojení významným službám a potřebují zabezpečit jejich provoz i v těch nejkritičtějších situacích. Jedná se o souhrn organizačních a technických pravidel, která společně vedou k posílení síťové bezpečnosti. Cílem projektu je vytipovávat zásadní témata kybernetické bezpečnosti a nastavovat bezpečnostní standardy pro zbytek trhu.