Neutral Internet eXchange
Neutrální výměna dat, kvalitní a rychlá infrastruktura, efektivní komunikace, to je český peeringový uzel NIX.CZ

AKTUALITY

12.03.2018

Konference CEE Peering Days pošesté

Minulý týden se v Berlíně konal 6. ročník konference zástupců peeringových uzlů, ISP a datacenter – CEE Peering Days 2018. Z této mezinárodní akce se stala významná událost, které se již pravidelně účastní odborníci z celého světa, aby se zde podělili o své zkušenosti a domluvili se na případné spolupráci. Hlavními organizátory akce byly i letos peeringové uzly NIX.CZ, VIX.at a BIX.hu, lokálním partnerem konference byla německá společnost BCIX.

„Zájem o CEE Peering Days roste napříč Evropou a ze středoevropské konference se postupně stává akce celoevropská. Na letošní konferenci přijelo celkem 214 účastníků, díky čemuž jsme mohli získat rovněž podporu Evropské komise z Nástroje pro propojení Evropy (CEF). Vedle tradičních témat spojených s routingem a bezpečností totiž musí IXP často řešit také regulatorní otázky, aktuálně především dopady Směrnice NIS, o kterých hovořila Zuzana Duračinská z CSIRT.CZ,“ uvedl Martin Semrád, výkonný ředitel sdružení NIX.CZ.

Prezentace zástupců společností EURO-IX, RIPE NCC, Netflix nebo PeeringDB jsou již nyní k dispozici na stránkách konference. Na odborném serveru Root.cz potom zájemci najdou obsáhlou reportáž včetně fotografií.