Neutral Internet eXchange
Neutrální výměna dat, kvalitní a rychlá infrastruktura, efektivní komunikace, to je český peeringový uzel NIX.CZ

AKTUALITY

27.04.2018

Martin Semrád odchází z čela českého propojovacího uzlu NIX.CZ

Martin Semrád, dosavadní ředitel českého neutrálního propojovacího uzlu NIX.CZ, se dnes s představenstvem této organizace dohodl na ukončení svého působení. Vedením byl pověřen Adam Golecký, dosavadní technický ředitel sdružení. Na jeho pozici byl jmenován Petr Jiran. Martin Semrád působil ve sdružení v různých rolích (řadový člen, člen dozorčí rady, ředitel NIX.CZ) od roku 2005.

"Ředitel NIX.CZ Martin Semrád požádal představenstvo sdružení o uvolnění ze své funkce. Martin působil na pozici ředitele téměř sedm let a uvedl, že by se rád po nějaký čas opět chtěl věnoval svému soukromému podnikání. Představenstvo poděkovalo Martinovi za jeho dlouholetou práci a popřálo mu hodně úspěchů na jeho další životní dráze." uvedl Ondřej Filip, předseda představenstva NIX.CZ.

Sdružení NIX.CZ sdružuje více než 20 let české i zahraniční poskytovatele internetových služeb za účelem vzájemného propojení svých sítí. Mezi další aktivity NIX.CZ patří bezpečnostní projektu FENIX, jehož vznik souvisel s masivními DoS útoky na české banky, operátory nebo významná internetová média, neutrální propojovací uzel NIX.SK, jenž patří mezi dva hlavní propojovací uzly na Slovensku, nebo každoroční mezinárodní odborná konference CEE Peering Days.