Neutral Internet eXchange
Neutrální výměna dat, kvalitní a rychlá infrastruktura, efektivní komunikace, to je český peeringový uzel NIX.CZ

AKTUALITY

19.06.2018

Organizátoři prvního setkání československých síťařů CSNOG zveřejnili prezentace a videa

Organizátoři prvního československého setkání správců sítí CSNOG (Czech and Slovak Network Operators Group) dnes na webových stránkách akce zveřejnili prezentace a jejich videozáznamy. V sekci Programme jsou k dispozici vystoupení všech účastníků, mezi nimiž byli také zástupci organizací CESNET, ČTÚ, CZ.NIC, Facebook, ISC, NIX.CZ nebo RIPE NCC.

„Jsme rádi, že jsme mohli být na začátku něčeho výjimečného, tedy akce, na níž se sejde komunita síťových správců a IT odborníků a diskutuje, prezentuje a vyměňuje si zkušenosti. Setkání síťových správců nejen z Čech a Slovenska se povedlo a troufám si říci, že do budoucna máme na čem stavět. Za sdružení NIX.CZ mohu potvrdit, že se CSNOGu budeme věnovat stejně jako naší tradiční konferenci Peering Days. Takovéto komunitní akce mají velký smysl a jedním z našich cílů je podporovat je a aktivně se na nich podílet,“ uvedl Adam Golecký, ředitel sdružení NIX.CZ.

Cílem této dvoudenní akce, která se konala 11. a 12. června v Brně, bylo především umožnit vzájemnou výměnu zkušeností, diskuzi nad aktuálními tématy a sdílení řešení vedoucích k rozvoji internetových sítí v České a Slovenské republice.

Na organizaci prvního ročníku se podíly sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, a NIX.CZ, neutrální propojovací uzel pro Českou republiku a Slovensko.