Obecné podmínky pro vstup:
1. provozování činnosti související s Internetem,
2. vlastní číslo autonomního systému (ASN). V případě, že právnická osoba žádající o členství ve sdružení NIX.CZ nemá přiděleno vlastní ASN, je třeba písemně doložit souhlas vlastníka tohoto ASN.
Obecné podmínky poskytování služeb:
1. provozování činnosti související s Internetem,
2. vlastní číslo autonomního systému (ASN). V případě, že právnická osoba žádající o poskytování služeb sdružení NIX.CZ nemá přiděleno vlastní ASN, je třeba písemně doložit souhlas vlastníka tohoto ASN,
3. zavázat se k dodržování podmínek stanovených v Provozním řádu sdružení a v Ceníku sdružení.
1. Stát se zákazníkem sdružení NIX.CZ.
2. Pro instalaci portu do infrastruktury sdružení NIX.CZ, z.s.p.o., je nutné zřídit propojení datového kabelu (metalického nebo optického) do racků NIX.CZ. Zde naleznete informace o některých společnostech, které linky do NIX.CZ dodávají.
Doména nejvyššího řádu - Top Level Domain - je internetová doména na nejvyšší úrovni stromu internetových domén. V doménovém jméně je doména nejvyšší úrovně uvedena na konci (např. www.nix.cz je TLD cz). Existují tři typy TLD – národní, generické (např. org) a infrastrukturní.
NIX.CZ umožňuje umístit DNS servery do prostor a sítě NIX.CZ. Sdružení zajišťuje prostor k umístění serveru, přívod elektrické energie nebo plně klimatizované prostory. Mimo to je možnost smluvní servisní podpory na úrovni „remote hands“. Z důvodu různých požadavků správců TLD se kontrakt sestavuje individualně.
1. Oslovit sdružení NIX.CZ e-mailem na adresu info@nix.cz, ve kterém uvedete požadavky na instalaci.
2. Obratem Vám bude doručen návrh Smlouvy o umístění DNS.
3. Instalace serveru dle individuálních požadavků správce TLD.
4. Platba instalčního poplatku.
Cena vychází z aktuálního ceníku sdružení a skládá se ze vstupního členského poplatku, dále instalačních a měsíčních poplatků, případně dalších poplatků.
Vstupní členský poplatek se hradí na výzvu před vstupem do sdružení a není daňovým příjmem sdružení.
Faktury za instalace portů jsou zasílány jednorázově ke dni připojení portu se splatností 21 dní.
Měsíční poplatky a základní služba jsou souhrnem fakturovány čtvrtletně, vždy k poslednímu dni března, června, září a prosince se splatností 21 dní. Do čtvrtletní fakturace je také účtován úrok z prodlení za minulá období, který vznikl z důvodu pozdní úhrady faktur za služby a instalace v předchozím čtvrtletí, případně další poplatky dle aktuálního ceníku sdružení.
Cena vychází z aktuálního ceníku sdružení a skládá se ze zřizovacího poplatku, instalačních poplatků a měsíčních poplatků. Výše poplatků je uvedena ve Smlouvě o poskytování služeb. Faktura za zřizovací poplatek včetně instalace portu(ů) dle Smlouvy o poskytování služeb je zasílána souhrnem ke dni podpisu smlouvy se splatností 21 dní.
Měsíční poplatky a základní služba jsou souhrnem fakturovány čtvrtletně, vždy k poslednímu dni března, června, září a prosince se splatností 21 dní.
Do čtvrtletní fakturace je také účtován úrok z prodlení za minulá období, který vznikl z důvodu pozdní úhrady faktur za služby a instalace v předchozím čtvrtletí, případně další poplatky dle aktuálního ceníku sdružení.
V případě prodlení se zaplacením je sdružení NIX.CZ oprávněno účtovat dlužníkovi úrok z prodlení ve výši 0,1% z dlužné částky za každý i započatý den prodlení a dlužník je povinen tento úrok na výzvu zaplatit.
Dále dlužník je zveřejněn na Intranetu sdružení do okamžiku uhrazení celé částky. V případě, že člen sdružení nebo zákazník neuhradí dlužnou částku ani do 14 dnů od doručení písemné výzvy k zaplacení, je sdružení oprávněno přerušit poskytování služeb.
Změnu MAC adresy je potřeba oznamovat pouze v případě žádosti o nakonfigurování nebo výměnu zařízení při nakonfigurovaném EhterChannelu. Tato adresa routeru je nakonfigurována staticky v ACL na straně NIX.CZ.
Pokud Vaše aktivní prvky podporují IPv6 protokol, stačí poslat žádost o přidělení IPv6 adresy na noc@nix.cz. K jednomu fyzickému portu náleží jedna IPv6 adresa. Více provozní řád bod PI/13, PI/14.
Propojení do uzlu NIX si zřizuje sám zákazník a to na základě dohody o propojení v konkrétním telehousu, ve kterém má NIX svoji technologii. Předávací rozhraní jsou uvedena v provozním řádu PI/2.
Je spojování fyzických linek do jednoho virtuálního svazku. Virtuální svazek umožní sečíst kapacity fyzických linek a zajistit tím vyšší přenosovou rychlost. EtherChannel je samozřejmě možné použít i pro tři a více fyzických linek. Více provozní řád PI/4.